• 9 lutego, 2022

Jakie zalety posiada oświetlenie LED

Zastosowanie oświetlenia diodami elektroluminescencyjnymi (LED) ma wiele zalet, warto zatem rozważyć zmianę standardowych żarówek na trwałe i energooszczędne oświetlenie LED.

Najważniejszą zaletą diod LED w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami oświetleniowymi jest bez wątpienia długa żywotność. Przeciętna dioda LED trwa od 50 000 godzin pracy do 100 000 godzin pracy lub nawet więcej. To 2 do 4 razy dłużej niż większość lamp fluorescencyjnych, metalohalogenkowych, a nawet sodowych oraz ponad 40 razy dłuższej niż przeciętna żarówka.

Jakie zalety posiada oświetlenie LED

Moduły LED mają szerokie zastosowanie w wielu branżach

Diody LED generalnie zużywają bardzo małe ilości energii. Większość projektów modernizacji oświetlenia LED skutkuje 60-75 procentową poprawą ogólnej efektywności energetycznej oświetlenia obiektu. W zależności od istniejących świateł i poszczególnych zainstalowanych diod LED, oszczędności mogą wynieść nawet 90 procent. Moduły LED są niezwykle małe. Ich mały rozmiar sprawia, że oświetlenie LED można łatwo dostosować do nieskończonej liczby zastosowań oświetleniowych. Różne zastosowania diod LED obejmują szerokie spektrum, od płytek drukowanych i sygnalizacji drogowej, po nowoczesne oświetlenie nastrojowe, zastosowania w obiektach mieszkalnych i komercyjnych i inne rozwiązania.

Diody LED prawie nie emitują ciepła, podczas gdy tradycyjne żarówki przekształcają ponad 90 procent całkowitej energii użytej do ich zasilania bezpośrednio w ciepło. Oznacza to, że tylko 10 procent energii zasilającej żarówki jest faktycznie zużywanych na światło, co również czyni je wyjątkowo nieefektywnymi w porównaniu z diodami LED. Dodatkowo, ponieważ diody LED zużywają mniej energii, mogą skutecznie działać w systemach elektrycznych niskiego napięcia.

Wybierając oświetlenie możesz zdecydować się na moduły samsung goq-led.pl to sklep online, gdzie znajdziesz szeroki wybór modułów do różnych zastosowań. Ponieważ diody LED są tak małe, mogą być używane praktycznie w każdej aplikacji, o jakiej pomyślisz. Można je łączyć w wiązki w celu uzyskania tradycyjnej żarówki, używanej oddzielnie jako małe urządzenie oświetleniowe lub nawleczone sekwencyjnie w sposób liniowy w modułach i taśmach o wszechstronnym zastosowaniu.