• 7 lipca, 2022

Dlaczego warto wybrać gres na podłogi i ściany?

Najciekawszym materiałem na podłogę w naszej łazience oraz kuchni jest gres.

Jest to materiał, który może imitować kamień, przykładowo marmur lub granit, czy też drewno w postaci desek lub parkietu. Bardzo chętnie klienci wybierają gres szkliwiony imitujący marmur, jest to materiał o dużej odporności, który doskonale sprawdza się w pomieszczeniach wilgotnych. Gres charakteryzuje się niską absorpcją wody, jest to materiał trwały, wytrzymały na nacisk.

Dlaczego warto wybrać gres na podłogi i ściany?

Płytki gresowe Egen Edmonton

Gres produkowany jest ze specjalnej mieszanki gliny, kaolinu i skaleni, jest prasowany pod wysokim ciśnieniem a następnie wypalany w wysokiej temperaturze. Dzięki temu materiał jest twardy, nie chłonie wody, dlatego sprawdzi się bardzo dobrze przykładowo na podłodze w kuchni lub też w łazience. Dodatkowo gres może być szkliwiony, warstwa ta będzie zabezpieczała płytkę przed wilgocią, zarysowaniami. Obecnie producenci płytek wykorzystują nadruki komputerowe, które tworzą bardzo precyzyjny rysunek na płytkach, dzięki temu można stworzyć płytki, które będą przypominały marmur lub granit.

Przykładem płytki z gresu jest płytka Egen Edmonton, jest to płytka mrozoodporna, możemy zastosować ją na zewnątrz. Płytka jest rektyfikowana, zatem brzegi są przycięte, kąty na rogach wynoszą 90 stopni. Dzięki temu płytkę łatwo ułożymy, będzie ona tworzyła jednolitą powierzchnię na naszej podłodze lub też na ścianie. Płytki gresowe bardzo dobrze sprawdzają się na ścianach, możemy zastąpić nimi tradycyjne płytki ceramiczne, które najczęściej układamy na ścianie. Należy pamiętać, iż gres będzie posiadał 9 do 10 mm grubości, dzięki temu możemy wypoziomować łazienkę do poziomu salonu, gdzie ułożone będą panele podłogowe.

Płytki Egen Edmonton występują w kilku odcieniach, może być to model Dark Grey oraz Light Grey, czyli jaśniejszy oraz ciemniejszy odcień szarości. Możemy zakupić je na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/EDMONTON/7567, będzie to doskonałe rozwiązanie, jeżeli potrzebujemy płytek do aranżacji jasnej łazienki lub też kuchni.