• 13 marca, 2022

Płaszcz można nosić na wiele okazji i w różnych stylizacjach

Płaszcz zimowy oraz jesienny to konieczność dla wszystkich eleganckich mężczyzn na chłodniejsze pory roku.

Niezależnie od tego, czy jest noszony na marynarce, z garniturem, z koszulą i krawatem czy ze swetrem, ten element garderoby doda nam wyrazistości i stylu w chłodne dni. Jesień i zima zapewniają idealną okazję do warstwowych stylizacji, które mogą być modne bez względu na okazję. Aby płaszcz był odpowiednio dopasowany i trwały, warto wybrać ubranie szyte na miarę.

Płaszcz można nosić na wiele okazji i w różnych stylizacjach

Płaszcze szyte na miarę idealnie pasują do sylwetki

Męskie garnitury są zazwyczaj wykonywane w stonowanych kolorach, w odcieniach brązu, antracytu, szarości, ciemnej zieleni i granatu oraz czerni. Chłodniejsze pory roku są odpowiednie do noszenia ciemniejszej kolorystyki ubrań, grubszych materiałów, możemy ubierać się warstwowo i nadal wyglądać modnie i elegancko. Warto również pomyśleć o odpowiednich dodatkach, jak wysokiej jakości rękawiczki, szaliki, buty, pikowana kamizelka zakładana pod płaszcz czy kurtkę. Zwiększ wagę odzieży, którą chcesz nosić w zimie, wybieraj grubsze koszule, swetry, wełniane czy tweedowe garnitury.

Wysokiej jakości płaszcz szyty na miarę to przede wszystkim staranny projekt, odpowiednie wykonanie i dopasowanie do sylwetki oraz materiał odporny na zużycie. Taka odzież wierzchnia ma nam zapewnić komfort i ciepło w chłodniejszych miesiącach, zatem płaszcz powinien być odpowiednio gruby i z podszewką. Nosimy płaszcz zamiast kurtki na bardziej formalne okazje, powinien on zatem być w odpowiednim rozmiarze, posiadać trochę naddatku, aby uwzględnić cięższe wełniane tkaniny noszone w odzieży pod spodem. Jesienią można założyć płaszcz na samą koszulę.

Jeśli chcesz mieć idealnie dopasowany płaszcz, możesz zdecydować się na szycie płaszczy na miarę Kraków to miasto, gdzie znajdziesz profesjonalnego krawca. Najlepsze kolory na płaszcz męski to granat i odcienie czerni oraz szarości, które pozwolą ci ulepszyć nawet swój swobodny jesienny styl ubierania. Długość płaszcza może być różna, do połowy uda, do kolan lub dłuższy. Bezpiecznie jest trzymać się grubszych materiałów i stonowanej kolorystyki, aby płaszcz był uniwersalny, odpowiedni do noszenia na różne okazje.