• 24 czerwca, 2024

Strój Pana Młodego to więcej niż garnitur. Jakie dodatki wybrać?

Ślub to jedno z najważniejszych doświadczeń, jakie możemy przeżyć, dlatego wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Czasami nawet dosłownie. Jakie dodatki najlepiej dobrać, kiedy wybór jest tak duży?

Czy biała koszula pin-collar na ślub to dobry wybór? 

Tak, koszula pin-collar z pewnością będzie bezpiecznym wyborem – zapewni elegancję i uniwersalność, idealnie pasującą do każdej ślubnej stylizacji. Aby zobaczyć, jak wygląda taka koszula i jakie są dostępne warianty kolorystyczne, zapraszamy na stronę https://e-merceria.pl/produkt/koszula-z-kolnierzem-pin-collar/, gdzie można znaleźć wiele inspiracji. Przy wyborze koszuli na ślub, należy uwzględnić wiele dodatkowych czynników. Kluczowe jest dopasowanie koszuli nie tylko do garnituru, ale także do sukni ślubnej panny młodej.

Jak dobrać kołnierzyk do okazji?

Na pewno wielu z was zastanawia się, jakie inne opcje koszul poza tymi z kołnierzykiem pin-collar są dostępne. Z pomocą przychodzą artykuły, takie jak ten na stronie https://e-merceria.pl/jaki-kolnierz-w-koszuli-jest-odpowiedni-jakie-sa-rodzaje-kolnierzy-w-koszulach/, w którym wyjaśniane są różne typy kołnierzyków. Odpowiednie dobranie kołnierzyka nie powinno być lekceważone – istota stylu tkwi w detalu. Poprawnie dobrana koszula i jej krój pozwolą zaakcentować nasz wygląd i sprawić, że będziemy czuć się wyjątkowo. 

Ślubne spinki do mankietów

Spinki do mankietów to szczególnie szykowny dodatek, który z łatwością będzie mógł uzupełnić naszą kreację o sznyt charakteru. Spinki zawsze przykuwają uwagę, dlatego powinniśmy być szczególnie wrażliwi na detale przy ich doborze. Muszą one być dyskretne, ale równocześnie dobrze dobrane kolorystycznie – najlepiej kierować się kolorem obrączek.  

Ślubna kamizelka

Kamizelka to z pewnością najbardziej klasyczne, a zarazem modne rozwiązanie jako dodatek do naszego stroju. Dzięki niej nie tylko podkreślimy męską sylwetkę, ale również ją wymodelujemy. Dodatkowym jej atutem jest to, że po zdjęciu marynarki nadal pozostaniemy w bardzo zgranej i eleganckiej kreacji. 

Jeżeli chodzi o zasady dobierania kamizelek – jest ich parę: te w kształcie litery U wymagają od nas dołożenia muchy. Jeżeli decydujemy się na krawat – tutaj najlepiej sprawdzi się kamizelka w kształcie litery V. 

Wybierając odpowiednią kamizelkę, na pewno pierwszą rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę jest jej kolor – kamizelka męska musi zostać dobrana do tkaniny garnituru lub z nią odpowiednio kontrastować. Tutaj również powinniśmy być ostrożni z wyborem krawata, dlatego warto teraz przejść do wskazówek dotyczących tego dodatku. 

Krawat dla Pana Młodego

Z pewnością jeden z najbardziej klasycznych dodatków to równocześnie jeden z najtrudniejszych wyborów. Tutaj najlepiej zdać się na dyskretną klasykę i wybrać krawat, którego kolor oraz wzór będą subtelne. Nie powinniśmy w tym wypadku dobierać jaskrawych lub połyskujących materiałów. 

Jeżeli chodzi o szerokość krawata – jest ona uzależniona od szerokości klap marynarki i rodzaju kołnierzyka koszuli. Do kołnierzyków o wąsko rozstawionych końcach najlepiej sprawuje się wąski krawat, szerszy zakładamy bowiem do szeroko rozstawionych wyłogów, czyli właśnie tych końcówek kołnierzyka. 

Poszetka czy butonierka?

Jednym z dyskretnych, ale jakże znaczących dodatków jest butonierka – to właśnie ona potrafi nieraz przesądzić o odbiorze całego naszego ubioru. Najbezpieczniejszym wyborem będzie tu biała poszetka z delikatnym obrabowaniem w kolorze tkaniny garnituru. 

Natomiast jeżeli chodzi o butonierkę – powinna ona być złożona z takich samych kwiatów, jak bukiet naszej wybranki. Oba rozwiązania są uniwersalne i wyłącznie od nas zależy wybór. 

Jaki dobrać pasek do garnituru?

Tutaj wybór również powinien być subtelny – powinniśmy założyć gładkie modele z miękkiej skóry, a kolor samego paska powinien pasować do koloru butów oraz spinek do mankietów.