• 31 maja, 2021

Wskazówki dotyczące kształtowania krajobrazu, którego będą zazdrościć sąsiedzi

Każdy chce podjechać do swojego domu i zobaczyć przed sobą wspaniałe podwórko, a może urządzić grilla na podwórku z przyjaciółmi i rodziną, którzy są pod wrażeniem krajobrazu.

Ten artykuł pomoże Ci dowiedzieć się, jak stworzyć atrakcyjny wygląd.Jeśli obawiasz się uszkodzenia linii energetycznych lub innej infrastruktury następnym razem, gdy będziesz potrzebować kopać dla swojego projektu krajobrazu, najpierw skontaktuj się z infolinią „bezpiecznej kopania”. Usługa, spopularyzowana w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych, pozwala dokładnie sprawdzić przed kopaniem, aby upewnić się, że niczego nie uszkodzisz podczas wykonywania prac związanych z kształtowaniem krajobrazu.Podlewaj rośliny za pomocą systemu kroplowego. Dzieje się tak, ponieważ takie systemy nawadniające są łatwiejsze w instalacji i mogą pozostawić rośliny zasilane nieprzerwaną wodą. Oszczędzasz również pieniądze na wodzie, ponieważ cała jest wykorzystywana przez rośliny, żadna nie spłynie ani nie wyparuje na słońcu.Przed wyjściem i zakupem tego, czego potrzebujesz, aby zrobić swój krajobraz, zrób plan. Mając wyobrażenie o tym, co powinieneś kupić i gdzie to pójdzie na twoim podwórku, unikniesz nadmiernego zakupu materiałów eksploatacyjnych. Na dłuższą metę pozwoli to zaoszczędzić pieniądze, czas i frustrację.Zamiast wykonywać zbyt wiele prac związanych z architekturą krajobrazu w tym samym czasie, mądrze jest wykonywać jeden projekt na raz. Jeśli podejmiesz się zbyt wielu projektów, wydasz zbyt dużo pieniędzy na raz. Przyjmowanie jednego na raz oznacza, że ​​możesz sobie lepiej pozwolić na każdy projekt.Zastanów się, czy potrzebujesz projektu do swojego projektu. Stworzenie talii w kształcie prostokąta może kosztować mniej, ale jeśli nie podoba ci się efekt końcowy, prawdopodobnie nie wykorzystasz tej przestrzeni. Wydawanie odrobiny pieniędzy na zatrudnienie projektanta może pomóc Ci uzyskać dokładnie to, czego chcesz.Czas pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze, gdy musisz kupić przedmioty krajobrazu. Kupuj tarcicę zimą lub ściółkę pod koniec sezonu, aby zaoszczędzić pieniądze. Zamiast kupować nowe rośliny, gdy pojawiają się po raz pierwszy, poczekaj rok lub dwa i pozwól, aby ceny spadły.Zaproś dzikie zwierzęta do swojego ogrodu. Ptaki, wiewiórki i motyle mogą upiększyć podwórko, a także przyniosą korzyści twoim roślinom. Wskazówki dotyczące kształtowania krajobrazu, którego będą zazdrościć sąsiedzi

Możesz zaprosić je na swoje podwórko, pozostawiając jedzenie, strategicznie umieszczając karmniki dla ptaków i rozprowadzając źródła wody w całym ogrodzie.

Pokochasz obserwowanie zwierząt i słuchanie ptaków za każdym razem, gdy wejdziesz do swojego ogrodu.Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć koszty kształtowania krajobrazu, jest sporządzenie planu przed rozpoczęciem zakupu roślin i materiałów budowlanych. Wiedza o tym, czego potrzebujesz i dokąd to zmierza, zapobiegnie marnowaniu pieniędzy na niepotrzebne przedmioty. Zaoszczędzisz też czas.Zawsze używaj nieparzystych liczb grup roślin. Bardziej przyjemne dla oka i bardziej naturalne jest oglądanie grup składających się z 3, 5 lub 7 roślin niż grup 2, 4 lub 6. Celuj w nasadzenia bardziej trójkątne niż kwadratowe, a Twój krajobraz będzie miał więcej urok oczu.Zacznij kupować swoje materiały etapami. Niewiele osób może sobie pozwolić na zakup wszystkiego do swoich projektów od razu. Dzieląc projekty na wiele etapów, możesz płacić za to, czego potrzebujesz, na bieżąco. Może to zaoszczędzić pieniądze, pomóc śledzić postępy i dostosować plany przed następnym etapem.Nie ma znaczenia, czy zatrudnisz firmę, która wykona tę pracę za Ciebie, czy zdecydujesz się zająć tym wszystkim samodzielnie, musisz być wykształcony w architekturze krajobrazu, zanim pozwolisz komukolwiek dotknąć łopaty lub grabi. Wiedząc, co się z tym wiąże, zaoszczędzisz czas i pieniądze. Weź to, czego się tutaj nauczyłeś i zrób to dobrze za pierwszym razem.