• 3 lipca, 2020

Wskazówki i porady dotyczące walki z cukrzycą

Nie bądź jednym z wielu chorych na cukrzycę, którzy wierzą w tak zwane cudowne leki i niebezpieczne procedury poprawiające zdolność organizmu do wytwarzania insuliny.

Bądź wykształcony i zawsze ucz się o każdej metodzie, którą próbujesz kontrolować swoją chorobę. Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać wskazówki dotyczące cukrzycy, z których możesz skorzystać.Jedzenie migdałów może zaspokoić głód przekąsek bez wysyłania cukru we krwi przez dach. Zwykłe migdały zawierają dużo białka, błonnika i innych składników odżywczych, dzięki czemu są zdrową żywnością. Zachowaj trochę przekąsek podczas oglądania telewizji.Nie przejmuj się drobiazgami! Bycie cukrzykiem jest trudne i będziesz popełniał błędy. Jeśli jesz niezdrowo lub zapominasz o ćwiczeniach, nie bój się o to, bo czasami takie jest życie! Oddychaj głęboko i wybacz sobie swój błąd, a potem obserwuj, co jesz przez resztę dnia, a jutro ruszaj dalej.Dokonuj zdrowych wyborów, kiedy wychodzisz jeść, ale nie przesadzaj. Nie musisz głodzić się sałatkami, ale zastąpienie tłustych frytek podawanych warzywami gotowanymi na parze zmniejszy prawdopodobieństwo, że Twój posiłek zwiększy poziom cukru we krwi. Diabetyk musi być ostrożny, ale nie musi być anorektyczką!Regularnie sprawdzaj swój cukier i śledź wyniki. Prowadzenie dziennika poziomów cukru pomoże Tobie i Twojemu lekarzowi zdecydować, czy Twoje leki i plan diety działają w celu kontrolowania poziomu cukru. Możesz zaoszczędzić pieniądze, dzieląc się glukometrem z członkiem rodziny lub przyjacielem, o ile nie udostępniasz lancetów.Jeśli masz cukrzycę, a także masz słodycze, nie rozpaczaj. Wskazówki i porady dotyczące walki z cukrzycą

Wiele cukierków i przysmaków, które tak bardzo lubisz, ma na rynku alternatywy bez cukru.

W ten sposób możesz zaspokoić swoje zachcianki bez poświęcania lub narażania swojego zdrowia na wielkie ryzyko.Spożywanie diety bogatej w błonnik może zmniejszyć ryzyko rozwoju cukrzycy. Jest to dobry sposób na zastąpienie produktów o wysokim indeksie glikemicznym, takich jak białe pieczywo lub przetworzona żywność, produktami pełnoziarnistymi. Wiele badań wykazało, że ludzie, którzy jedzą więcej produktów pełnoziarnistych, mają mniejsze ryzyko zachorowania na cukrzycę.Kupując leki na cukrzycę, poproś o jak największą ich ilość jednorazowo. Opłata naliczana, gdy farmaceuta realizuje receptę, jest taka sama, niezależnie od tego, czy kupujesz 30 dni, czy 90 dni. Dlatego rozłożenie tego kosztu na kilka dni zmniejszy również koszt leków na dawkę.Aby zmierzyć się z cukrzycą, zbierz zespół medyczny. Oprócz lekarza podstawowej opieki zdrowotnej powinieneś spotkać się z innymi lekarzami, takimi jak okulista, okulista, a nawet zarejestrowany dietetyk. Upewnij się, że Twój zespół komunikuje się ze sobą, abyś mógł uzyskać najlepszą możliwą opiekę. Jeśli obawiasz się, że Twoje ubezpieczenie nie pokryje innych rodzajów lekarzy, poproś swojego lekarza pierwszego kontaktu o skierowanie.Większość ludzi wie, że zmniejszenie spożycia tłuszczu jest ważnym krokiem w diecie zdrowej dla serca. Dla diabetyków jest to jeszcze ważniejsze, ponieważ serce opiera się na kontrolowanym i dobrze utrzymywanym poziomie cukru we krwi. Celuj w zredukowane lub wyeliminowane tłuszcze nasycone, które często pochodzą ze źródeł zwierzęcych i obejmują smalec, boczek i masło, a także tłuszcze roślinne, takie jak tłuszcz roślinny.Nie ma cudów, które mogłyby wyleczyć chorobę. Pomyśl o tym przez chwilę: nie ma nawet lekarstwa na przeziębienie. Aby wygrać z cukrzycą, potrzebna jest czujność z Twojej strony. Skorzystaj z solidnych wskazówek, które właśnie przeczytałeś tutaj, aby pomóc Ci pozostać na właściwej drodze, gdy masz do czynienia z cukrzycą.