• 13 maja, 2022

Jak skutecznie pozbywać się cellulitu?

Jednym z najbardziej efektywnych sposobów pozbycia się cellulitu jest masaż endermologiczny.

Dzięki takiemu zabiegowi możemy pozbyć się cellulitu na udach, pośladkach, jak również na innych częściach naszego ciała. Cellulit jest zmianą podskórną tkanki tłuszczowej, w efekcie czego nasza skóra będzie posiadała strukturę nierówną, będzie się fałdowała. Często dotyczy to osób z nadwagą, jednak cellulit może występować także u osób o prawidłowej wadze, często cellulit występuje u kobiet. Obecnie nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej pozwalają skutecznie pozbyć się cellulitu.

Jak skutecznie pozbywać się cellulitu?

Czym jest masaż endormologiczny?

Przyczyną powstawania cellulitu może być nie tylko nadwaga, ale także brak aktywności fizycznej, mogą on dotknąć osoby, które na co dzień pracują w biurze, dodatkowo przyczyną może być niewłaściwa dieta. Powstawanie cellulitu może być związane także z nagromadzeniem substancji toksycznych, w tym przypadku zdrowa dieta może pomóc nam usunąć w niektórych przypadkach problem. Cellulit może występować także podczas problemów z krążeniem, zaburzeniach gospodarki hormonalnej. Objawy cellulitu to również nadmierne zatrzymywanie wody w organizmie, obecnie możemy wykorzystać skuteczne zabiegi, które mogą pozwolić na pozbycie się tego problemu.

Gabinety kosmetyczne oferują obecnie zabiegi masażu endermologicznego, jest to lipo-masaż wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia. Podczas zabiegu urządzenie masuje ciało, możemy wykorzystać je na różnych częściach naszego ciała, dotyczy to przykładowo ud, pośladków czy też brzucha. Jest to masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na skórę oraz nasze tkanki. Głowica zasysająca tworzy podciśnienie, moc możemy regulować, dostosowywać do określonych części ciała, uzyskując bardzo dobre rezultaty. Masaż endermologiczny często stosuje się u osób, które są na diecie, jednym z problemów zbyt szybkiego zrzucania uwagi może być cellulit. Masaż pozwala także na usuwanie toksyn, może ułatwić zrzucenie tkanki tłuszczowej. Masaż podciśnieniowy stosowany jest także w chorobach reumatycznych, w bólach kręgosłupa, bólach stawów oraz mięśni.

Zabiegi masażu endermologicznego możemy wykonać w gabinetach kosmetycznych, najlepsze efekty uzyskuje się po kilku zabiegach, możemy dostosować ilość serii do efektów. Więcej informacji na temat usuwania cellulitu za pomocą masażu endermologicznego możemy przeczytać na stronie http://klinika-urody.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/redukcja-cellulitu/masaz-endermologiczny. Dodatkową zaletą endermologii jest poprawienie metabolizmu, uzyskujemy efekt odmłodzenia, możemy ujędrnić określone części naszego ciała, możemy pozbyć się łatwiej rozstępów. Dodatkowo jest to zabieg, który stymuluje krążenie krwi, dzięki czemu może przeprowadzić bardziej skuteczną detoksykację naszego organizmu.