• 17 maja, 2022

Czym jest współpraca pomiędzy firmami B2B?

Wiele firm oferujących towary oraz usługi koncentruje się na dostarczaniu ich wyłącznie dla firm.

Tego rodzaju strategia marketingowa wiąże się z możliwością rezygnacji ze sklepów detalicznych, co może zmniejszać koszty związane ze sprzedażą. W przypadku współpracy B2B, czyli business-to-business, możemy nawiązać długotrwałą współpracę, znaleźć odbiorcę na nasze towary. Dzięki temu możemy zapewnić sobie ciągłość pracy na długi czas, dlatego jest to kuszące z punktu widzenia firmy.

Czym jest współpraca pomiędzy firmami B2B?

Korzyści ze współpracy w modelu B2B

Firmy zajmujące się marketingiem często także obsługują inne podmioty gospodarcze, w tym przypadku może być to różnego rodzaju reklama, rozwiązana przykładowo z Internetem. Obecnie marketing opiera się w dużej mierze na sprzedaży internetowej, zatem możemy zaoferować klientowi prowadzenie strony internetowej, prowadzenie profili w mediach społecznościowych, jak również poszukiwanie różnych platform, które umożliwiają sprzedaż w danej branży. Powstaje wiele serwisów internetowych, które mają za zadanie połączenie firm w modelu B2B, możemy korzystać z katalogu produktów lub też wyszukiwarki, jeżeli poszukujemy konkretnego towaru. Może to znacznie ułatwić znalezienie partnera biznesowego czy dostawcy, który będzie oferował potrzebne półprodukty, podzespoły dla fabryk w korzystnych cenach.

Nawiązanie dłuższych kontaktów biznesowych może być bardzo korzystne dla obu stron, z jednej strony będzie to niższa cena, a z drugiej gwarancja odbioru. Dlatego model współpracy B2B jest bardzo popularny, wiele firm współpracuje przez wiele lat, dlatego nowe firmy, które rozpoczynają działalność, często zastanawiają się, czy sprzedaż detaliczna jest najlepszym pomysłem. W przypadku sprzedaży B2B możemy zrezygnować z wielu kosztów charakterystycznych dla sprzedaży detalicznej.

Jeżeli poszukujemy firmy, z którą chcemy nawiązać współpracę, możemy wejść na stronę portalu https://merxu.com/, który skupia oferty produktów oraz usług. Możemy zapoznać się tam z cenami, ofertą konkretnej firmy, nawiązać kontakt, otrzymać informacje na temat dostaw, terminów, możliwości współpracy długoterminowej. W ten sposób możemy bardzo szybko zakupić potrzebny towar, znaleźć solidnego partnera biznesowego.