• 23 stycznia, 2022

Jak wybrać niezawodny ciągnik siodłowy?

Firmy które poszukują ciągnika siodłowego do swojej floty mogą wybrać obecnie z wielu modeli, będą to samochody MAN, DAF, Iveco czy też Mercedes.

Oczywiście należy zwrócić uwagę na ilość osi, moc silnika, rodzaj skrzyni biegów. Naturalnie poszukujemy ciągników siodłowych, które będą posiadały silniki ekonomiczne, będą charakteryzowały się niskim spalaniem. W tym przypadku firmy stosują różnego rodzaju rozwiązania, które pozwalają na oszczędności poprzez zmniejszenie oporu aerodynamicznego oraz ograniczników prędkości.

Jak wybrać niezawodny ciągnik siodłowy?

Niedrogie poleasingowe ciągniki siodłowe

Dobrym wyborem jeżeli poszukujemy ciągnika siodłowego może być MAN TGX 18440. Jest to model posiadający 440 koni, charakteryzuje się nowoczesną budową, ekonomicznym silnikiem. Naturalnie może być przeznaczony do transportu międzynarodowego gdzie znajdziemy kabinę XLX lub też XXL które będą posiadały wygodną zabudowę. Będą komfortowe dla kierowcy, model posiada wiele nowoczesnych rozwiązań takich jak tempomat adaptacyjny, który może utrzymywać odpowiednią odległość od samochodu jadącego przed nami, który także może automatycznie zmniejszać moment obrotowy.

Możemy nabyć używane samochody ciężarowe także poleasingowe, które będą miały przykładowo 3 lata, będą to stosunkowo nowe pojazdy, które będzie można użytkować jeszcze przez długi czas. Oczywiście warto zapoznać się z historią napraw, możemy sprawdzić czy podczas serwisowania zostały wykorzystane dobrej jakości podzespoły, oczywiście wiele może nam powiedzieć przebieg, Możemy także dowiedzieć się na jakich trasach jeździł dany pojazd. W ten sposób możemy nabyć do naszej floty względnie nowy pojazd, który z pewnością będzie dużo tańszy niż nowe auto z salonu.

Wiele ofert dotyczących sprzedaży ciągników siodłowych możemy znaleźć w internecie, dostępne są przykładowo ciągniki MAN poleasingowe. Są to pojazdy o stosunkowo niskim przebiegu, które posiadają nowoczesne i ergonomiczne silniki, które charakteryzują się niskim spalaniem. Z pewnością zakup ciągnika siodłowego MAN będzie dobrym pomysłem, w przypadku jeżeli potrzebujemy dodatkowego pojazdu dla naszej floty.