• 9 lutego, 2022

Jak zaplanować pogrzeb bliskiej osoby

Z pewnością wszyscy zetknęliśmy się z pogrzebem w pewnym momencie naszego życia.

Chodzimy na liczne nabożeństwa pogrzebowe rodziny i przyjaciół, czasem również sami musimy zorganizować pogrzeb dla bliskiej zmarłej osoby. Z pewnością odpowiednia organizacja pogrzebu i pomoc doświadczonego zakładu pogrzebowego może naprawdę pomóc rodzinom zmniejszyć ból spowodowany śmiercią bliskiej osoby i pogrążonych w żałobie.

Jak zaplanować pogrzeb bliskiej osoby

Jakie usługi świadczą zakłady pogrzebowe

Zdecydowana większość osób nie posiada wiedzy na temat tego, co należy zrobić podczas planowania pochówku lub kremacji bliskiej osoby. Najpierw musisz sporządzić listę swoich wyborów, upewnić się, że mieszczą się one w twoim budżecie i wybrać to, co twoim zdaniem jest najbardziej odpowiednie dla usługi pogrzebowej. Zazwyczaj rodzina wybiera najbliższy zakład pogrzebowy lub po prostu taki, z którego usług korzystała w przeszłości. Warto jednak rozejrzeć się w usługach oferowanych przez tego typu firmy, porównać ceny, zakres usług.

Po rozważeniu wszystkich opcji i wyszukaniu najlepszego zakładu pogrzebowego nadszedł czas na podjęcie ostatecznej decyzji co do trumny, kwiatów, klepsydry i ogłoszeń z nekrologiem. Nawet podczas kremacji wiele rodzin nadal decyduje się na odprawianie nabożeństw żałobnych. Nabożeństwo pogrzebowe odprawiane w celu kremacji nie różni się od pogrzebu tradycyjnego, kiedy trumna lub urna jest następnie składana do grobu na cmentarzu. Nabożeństwa pogrzebowe zwykle odbywają się w kościele, domu pogrzebowym, na cmentarzu lub w krematorium. Chociaż niektóre usługi są świeckie, wiele osób decyduje się na pogrzeb wedle wyznania swojej rodziny.

Zakłady pogrzebowe są odpowiedzialne za zorganizowanie każdego aspektu usług związanych z pogrzebem w sposób, który jest zgodny z przekonaniami zmarłej osoby. Oprócz tego rodzaju usług, zakład pogrzebowy Epitafium Kraków pomoże również z dokumentacją związaną ze śmiercią bliskiej osoby. W niektórych przypadkach przedsiębiorcy pogrzebowi pomagają członkom rodziny w dalszych formalnościach, takich jak wniosek o wypłatę zasiłku pogrzebowego, poinformowanie Urzędu Ubezpieczeń Społecznych o zgonie lub ubieganie się o przeniesienie jakichkolwiek emerytur, polis ubezpieczeniowych lub rent w imieniu rodziny zmarłego.