• 18 maja, 2022

Jakie płatki łazienkowe najlepiej sprawdzą się w naszych domach?

Zaprojektowanie wystroju łazienki obecnie ułatwia nam możliwość wybrania różnych rodzajów płytek, doboru kolorystyki, wielkości oraz odcieni.

Z pewnością bardzo dobrym pomysłem będzie wybranie gresu szkliwionego. Jest to płytka, która charakteryzuje się bardzo wysoką wytrzymałością, dodatkowo warstwa szkliwa zabezpiecza ją przed zaplamieniem, działaniem wilgoci. Zatem będzie to materiał odpowiedni do naszej kuchni oraz łazienki.

Jakie płatki łazienkowe najlepiej sprawdzą się w naszych domach?

Płytki z gresu to doskonały materiał na podłogę

Płytki gresowe często są barwione na wiele kolorów jednolitych, dodatkowo możemy wybrać także płytki imitujące kamień czy też drewno, które będą posiadały wyjątkowy rysunek, charakterystyczny dla danego materiału. Płytki gresowe cieszą się obecnie dużą popularnością, są wytrzymałe, trwałe, znajdziemy wiele płytek gresowych w atrakcyjnej cenie, które doskonale sprawdzą się w naszych wnętrzach. Jeżeli poszukujemy płytek na zewnątrz, możemy wykorzystać gres, jest to materiał mrozoodporny, trwały, który sprawdzi się także w różnych warunkach, przy minusowej temperaturze. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się płytki gresowe przypominające beton, znajdują one zastosowanie w stylu loftowym, industrialnym, jeżeli chcemy postawić na aranżację w stylu surowym, z pewnością gres w kolorze szarym, niejednolitym, dobrze sprawdzi się na podłodze w salonie czy też w innych pomieszczeniach naszego domu.

Zaletą gresu jest możliwość uzyskania dużych płytek nawet 120 x 120 cm, najczęściej spotykane są płytki 60 x 60 cm oraz 60 x 120 cm. Jeżeli planujemy wybór płytki, należy zwrócić uwagę na wielkość naszych pomieszczeń, dobrać płytki o takiej wielkości, które będą najlepiej pokrywały daną powierzchnię. Producenci najczęściej oferują w jednej serii kilka rozmiarów, dzięki czemu możemy łatwo dobierać płytki, układać je zarówno w małych, czy też większych łazienkach.

Ciekawym rozwiązaniem z pewnością będzie imitacja kamienia, płytki które imitują marmur doskonale sprawdzają się w wielu pomieszczeniach. Jeżeli poszukujemy eleganckiego elementu wykończeniowego, z pewnością warto wybrać model Egen Sybil, oferowane są na stronie https://e-plytki.eu/plytki-z-kwiatowymi-wzorami. Jest to płytka rektyfikowana, zatem posiada równe boki, jest to gatunek pierwszy, płytka jest matowa, zatem bardzo dobrze imituje kamień, dostępna jest w różnych rozmiarach, możemy wybrać odcienie kremowe, szare lub też ciemne.