• 15 lutego, 2023

Płytki marmurowe 120×120 cm

Płytki imitujące marmur cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, producenci mogą zaoferować wiele odcieni jasnych, kolorystykę ecru, szare płytki, które będą posiadały wzór upodabniający je do kamienia naturalnego.

Płytki tego typu wprowadzają bardzo elegancką stylizację do łazienki, możemy wykorzystać je również w kuchni. Dostępne są płytki gresowe na podłogę, jak również ceramika ścienna.

Płytki marmurowe 120x120 cm

Duże płytki 120×120 imitujące marmur

Płytki imitujące marmur możemy wykorzystać w różnych pomieszczeniach, nie tylko w łazience, ale również w kuchni, gdzie bardzo dobrze mogą współgrać z kamiennym blatem. Płytki marmurowe 120×120 cm to obecnie bardzo popularny model, który sprawdzi się na podłodze, jak również możemy wykorzystać je jako płytki ścienne. Będą to najczęściej płytki gresowe, charakteryzujące się wysokimi parametrami, odporne na ścieranie. W przypadku płytek łazienkowych należy wybrać model antypoślizgowy. Takie płytki marmurowe mogą wpłynąć pozytywnie na wygląd łazienki, rozjaśnią ją, przez co może wydawać się nieco bardziej przestronna. Płytki imitujące marmur bardzo dobrze zgrywają się z różnymi dodatkami, mogą być to metalowe listwy w kolorze złotym czy też srebrnym.

Płytki marmurowe w formacie 120×120 cm będą także doskonałym pomysłem w przypadku jeżeli chcemy wybrać inny materiał na podłogi niż drewno, przykładowo w salonie. Płytki imitujące kamień dostępne są w bardzo wielu wzorach, możemy wybrać ciekawą kolorystykę, będą to płytki zarówno błyszczące, jak również matowe. Dodatkowo płytki będą wymagały mniej zabiegów niż podłoga drewniana, która może wymagać impregnacji, cyklinowania. Jeżeli decydujemy się na gres, wówczas duża płytka marmurowa w formacie 120×120 czy w formacie 100×100 cm może bardzo dobrze sprawdzić się na elewacji budynku. Wykorzystamy je również w przypadku balkonu, tarasu czy też innych elementów architektonicznych na zewnątrz. Gres charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami, jest odporny na mróz, duże amplitudy temperatur oraz ścieranie.

Oprócz płytek kwadratowych 120×120 producenci oferują także modele 60x60cm, 60×120 cm, dzięki czemu możemy łatwiej dobrać je do wielkości podłogi czy też naszej ściany. Duży wybór płytek znajdziemy w sklepie internetowym https://kaflando.pl, możemy znaleźć ofertę wielu producentów, różne ciekawe kolory i wzory. Obecnie w procesie produkcji wykorzystuje się nanoszenie grafiki metodą komputerową, dzięki czemu uzyskujemy płytki, które do złudzenia przypominają kamień naturalny.