• 17 lutego, 2022

Co wpływa na wyjątkowość perfum?

Zarówno kobiety jak i mężczyźni używają perfum, wybierają swoje ulubione zapachy, używają ich na co dzień, także do pracy, niekiedy mają także drugi flakon na specjalne okazję na wieczór.

Możemy używać różnych perfum w zależności od pory dnia, pory roku czy też naszego samopoczucia. Osoby aktywne, które uprawiają sport mogą skorzystać z żywych perfum zawierających nuty cytrusowe. Zasadniczo panowie wybierają nuty bardziej zdecydowany, może być to mech, kora, zapachy kojarzące nam się z lasem, natomiast kobiety częściej wybierają nuty kwiatowe.

Co wpływa na wyjątkowość perfum?

Jak wybrać nuty zapachowe perfum?

Wybierając zapach perfum powinniśmy pamiętać, iż perfumy składają się z wielu różnych nut zapachowych, które tworzą właściwą kompozycję. Należą do nich przykładowo cytrusy, może być to zapach pomarańczy, limonki, cytryny czy też grejpfruta. Są to zapachy odświeżające, z pewnością będą doskonałym pomysłem na perfumy letnie oraz wiosenne. W przypadku kiedy poszukujemy świeżości, możemy wybrać nuty ziołowe, oraz nuty kwiatowe, które mogą zawierać przykładowo olejki z róży, w różnych kwiatów, które stworzą wyjątkowe kompozycje. Będziemy mogli poczuć lawendę, piwonie, lilie czy też gardenie. Oczywiście ostateczny zapach przygotowywany jest z dużą starannością przez specjalistów, którzy posiadają doskonały zmysł powonienia.

Inny nutami, które występują w perfumach są nuty owocowe, są to często zapachy słodkie. Znajdziemy w nich także zapach piżma, zapach jagód, truskawek czy też jeżyny. Innym pomysłem będzie także wybranie perfum, które posiadają nuty piżmowe, które pachną także wanilią, Oczywiście znajdziemy nuty pikantne, kojarzące nam się z ogniskiem, cynamonem oraz gałką muszkatołową. W perfumach dla mężczyzn często także będą występowały zapachy ziemiste, zapachy orzechów czy też kojarzące nam się z lasem. Naturalnie należy wybrać zapach, który będzie dobrze utrzymywał się na naszej skórze, będzie pasował do naszej osobowości.

Obecnie dostępne są zamienniki o zapachach bardzo podobnych do perfum na których się wzorują. Dobrym przykładem jest joob perfum, możemy zatem sprawdzić również jak pachną perfumy Chanel Egoiste Platinium, i zdecydować o zakupie.