• 9 lutego, 2022

Nowoczesna stolarka okienna

Nowoczesne okna mogą dać znakomitą ochronę termiczną, stosowane obecnie rozwiązania trzyszybowe doskonale sprawdzą się w przypadku domów jednorodzinnych.

Rosnące koszty ogrzewania skłaniają właścicieli domów do poszukiwania rozwiązań pozwalających na oszczędności. Z pewnością inwestycja w nowoczesne okna będzie bardzo dobrym pomysłem, okna trzyszybowe będą także dźwiękoszczelne, co będzie dodatkowym atutem. Osoby, które mieszkają w centrach miast, przy placach zabaw, czy też przy drodze szybkiego ruchu, z pewnością poszukują ochrony przed hałasem.

Nowoczesna stolarka okienna

Jak wybrać solidne okna o dobrych właściwościach?

Zasadniczo mamy do wyboru okna PVC oraz okna drewniane, profile wykonane z drewna będą nieco droższe, są jednak bardziej eleganckie i będą pasowały do domów klasycznych. Okna PVC są bardziej praktyczne, posiadają lepsze właściwości izolacyjne. Można zastosować różne rodzaje oklein, dzięki czemu okna PVC mogą naśladować okna drewniane. Warto także sprawdzić właściwości okien związane z bezpieczeństwem, nowoczesne okucia okien dają lepszą ochronę. Producenci mogą stosować różne okucia, z pewnością warto wybrać okna, które posiadają odpowiednie stopniowanie uchyłu, możemy poszukiwać także modeli, które posiadają specjalne zaczepy przeciwwyważeniowe. Dzięki temu z pewnością zwiększymy bezpieczeństwo.

Osoby, które poszukują okien do domu energooszczędnego, muszą zwrócić uwagę na fakt, iż okna powinny izolować wielowarstwowo, powinny posiadać profile, które zapewniają właściwą izolację. Oczywiście wpływ na ogólny bilans cieplny będzie miała także szyba i jej wielkość, obecnie stosuje się rozwiązania trzyszybowe, które poprawiają właściwości izolacyjne. Oczywiście ważny jest ogólny współczynnik przenikania ciepła oraz właściwy montaż. Obecnie stosuje się piankę, która będzie posiadała lepsze właściwości izolacyjne od standardowej, dodatkowo stosuje się specjalne taśmy, które pomagają stworzyć lepsze łączenie. Różne rodzaje pianki mogą pozwalać na przenikanie pary wodnej lub też ją zatrzymywać, dlatego możemy użyć różnego rodzaju pianki w zależności od uszczelniania, podczas montażu z zewnątrz oraz od wewnątrz budynku.

Wysokiej jakości okna PVC możemy zakupić na stronie okno-classic.pl, znajdziemy tam okna o różnych właściwościach, możemy zamówić okna o różnej wielkości w zależności od potrzeb. Z pewnością dzięki wybraniu odpowiednich okien będziemy mogli zmniejszyć rachunki za energię elektryczną, dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo domu.