• 9 lutego, 2022

Dlaczego warto wybrać oświetlenie LED

Diody LED to niezwykle użyteczna technologia, która szybko staje się pierwszym wyborem do zastosowań mieszkaniowych i komercyjnych.

Diody LED są lampami półprzewodnikowymi. Oznacza to, że tradycyjna szklana żarówka otaczająca światło jest całkowicie zbędna, co pozwala zastosować oświetlenie LED wszędzie tam, gdzie go potrzebujesz.

Dlaczego warto wybrać oświetlenie LED

Jakie cechy wyróżniają diody LED spośród innych rodzajów oświetlenia

Diody LED mogą działać z praktycznie dowolnym procentem ich mocy znamionowej, od 0 do 100 procent. Należy zauważyć, że wymagają one sprzętu specyficznego dla technologii LED w celu ich przyciemniania. Zaletą działania diod LED przy mniejszej mocy jest to, że stają się bardziej wydajne, gdy moc jest zmniejszona. Zwiększa to również całkowitą żywotność samego oświetlenia. Diody LED emitują zdecydowaną większość swojej energii w widmie widzialnym, niewielką ilość w widmie podczerwonym i praktycznie żadnej w ultrafioletowej części widma. Oznacza to, że diody LED są w stanie bezpiecznie i niezawodnie oświetlać przedmioty wrażliwe na promieniowanie UV, takie jak dzieła sztuki. Pozwalają zatem na wszechstronne zastosowanie.

Diody LED zapewniają natychmiastowe włączanie światła i nie powodują problemów z częstym przełączaniem. Diody LED natychmiast się włączają i wyłączają, nie ma okresu nagrzewania jak w przypadku lamp metalohalogenkowych. Dodatkowo częste przełączanie nie powoduje degradacji urządzenia. Diody LED nie powodują problemów środowiskowych typowych dla tradycyjnych rozwiązań oświetleniowych, takich jak lampy fluorescencyjne lub rtęciowe. Oba te tradycyjne rozwiązania zawierają rtęć wewnątrz żarówki i dlatego wymagają specjalnej utylizacji pod koniec okresu użytkowania produktu. Żadne z tych rozważań nie jest konieczne w przypadku diod LED.

Do taśm LED możesz zakupić dedykowany profil do led – lumines.pl to sklep, gdzie znajdziesz wszystkie akcesoria potrzebne do instalacji taśm LED w swoim domu czy firmie. W wielu przypadkach diody LED działają przy bardzo niskich napięciach. Dzięki temu nadają się do stosowania w zastosowaniach oświetlenia zewnętrznego, w których inne oświetlenie może nie spełniać wymagań. Sprawdzają się także w szerokim zakresie temperatur pracy bez znaczącej degradacji.