• 16 listopada, 2022

Płytki gresowe do łazienek

Płytki w łazience mają największe znaczenie jeżeli chodzi o wygląd, dlatego powinniśmy zastanowić się nad kolorystyką płytek, ich wielkością oraz kształtem.

Często wybieramy płytki jasne, możemy wybrać także wiele płytek mozaikowych, posiadających wzory kwiatowe, roślinne. Możemy także łączyć różne kolory. Wielu producentów oferuje płytki o wielkość 60 x 60 cm, możemy znaleźć jednak mniejsze oraz większe modele, nasz wybór często może zależeć od wielkości naszej łazienki. W tym przypadku możemy starać się dopasować ilość płytek do szerokości naszej podłogi czy też ściany.

Płytki gresowe do łazienek

Podstawowe parametry płytek łazienkowych

Płytki łazienkowe powinny być odporne na działanie wody oraz wilgoci. Dlatego należy wybrać płytki o odpowiednich właściwościach, w tym przypadku nasiąkliwość płytek podłogowych powinna być niższa niż 3%. W przypadku płytek ściennych nasiąkliwość może być nieco wyższa. Dodatkowo zwracamy uwagę na antypoślizgowość, podłoga w łazience często jest wilgotna, dlatego możemy łatwo się poślizgnąć, płytki oznaczone są często literą R, która mówi o antypoślizgowości, wyraża się w skali od R9 do R13. Dzięki temu wiemy jakie płytki najlepiej będą pasowały do danego pomieszczenia. W przypadku łazienki wybieramy często płytki R12, które charakteryzują się wysoką przyczepnością.

Jeżeli chcemy wymienić płytki w naszej łazience należy poszukać odpowiednich wzorów, kształtów, kolorystyki, dzięki czemu uzyskamy efekt na jakim nam zależy. Obecnie dostępnych jest bardzo wiele różnych płytek zarówno ceramicznych jak również gresowych, które stosujemy na podłodze. Możemy wybierać płytki jasne, ciemne, imitujące drewno czy też kamień naturalny. Warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Keros, oferuje ona płytki Barcelona, Hexa, Valencia, są to płytki kwadratowe o wymiarach 25 x 25 cm, jest to gres gatunek pierwszy. Bardzo dobrze sprawdzają się na podłogach oraz ścianach. Dzięki niedużym wymiarom możemy łatwo dopasować je do naszej kuchni, umieścić pomiędzy szafkami wiszącymi oraz stojącymi na podłodze. Możemy wybrać różne wzory, rozety czy motywy roślinne. Bardzo dobrze łączą się z płytkami jednolitymi, w ofercie znajdują się również płytki ośmioboczne o bardzo ciekawym wzornictwie.

Różne modele płytek firmy Keros możemy obecnie zakupić w sklepach internetowych, przykładowo na stronie https://e-plytki.eu/onyksowe-plytki-niebieska-kolorystyka-we-wnetrzu. Znajdziemy tam duży wybór, płytki w różnych odcieniach, szare, płytki z motywami kwiatowymi w kolorze zielonym, niebieskim. Są to wysokiej jakości płytki, które sprawdzą się w różnych pomieszczeniach.