• 24 października, 2022

Pomoc psychologiczna dla młodych osób

Rodzice, którzy mają problemy wychowawcze, zauważają że dziecko osiąga słabe wyniki w szkole, mogą skonsultować się z psychologiem dla dzieci lub młodzieży.

Dzięki temu możemy rozpoznać przyczynę problemów, ustalić harmonogram spotkań, kiedy rodzice wraz z dzieckiem mogą brać udział w sesjach z psychoterapeutą. Wiele problemów związanych jest ze szkołą, nauką, często plan lekcji są dość intensywne, młodzież dużo czasu spędza rozwiązując zadanie domowe, często jest to dość stresujące, dlatego rodzice mogą decydować się na pomoc psychoterapeuty.

Pomoc psychologiczna dla młodych osób

Psycholog dla młodzieży

Dzieci i młodzież mogą mieć problem z przystosowaniem się w nowym miejscu zamieszkania, w nowej szkole, są to częste problemy, z którymi styka się psychoterapeuta. Dodatkowo rodzice często nie mogą znaleźć wspólnego języka z młodymi osobami, co może prowadzić do różnego rodzaju konfliktów. Zachowanie młodzieży w okresie dojrzewania może się zmienić, może mieć to negatywne konsekwencje, jeżeli chodzi o wyniki w nauce. Psycholog może zająć się także rozpoznaniem dysleksji, przyczyn problemów z nauką. Często sprawdziany, egzaminy są dość stresujące, możemy porozmawiać z młodzieżą, odpowiedzieć w jaki sposób radzić sobie w sytuacjach stresujących w szkole, w kontaktach z rówieśnikami. Niekiedy problemy mogą być spowodowane sytuacją rodzinną, śmiercią bliskiej osoby, rozwodem. Niektóre dzieci oraz młodzież mają problem z niską samooceną. Psychoterapeuta może podczas rozmowy rozpoznać problem, wytłumaczyć młodym ludziom, w jaki sposób mogą radzić sobie z sytuacjami w nowym otoczeniu.

Niekiedy mogą być to problemy ze skupieniem, nadwrażliwością, brakiem akceptacji. Problem może dotyczyć także wystąpień publicznych, przykładowo w czasie lekcji dziecko będzie stresowało się przy tablicy, nie będzie potrafiło rozwiązać zadania na matematyce. Psychoterapeuta podpowie dziecku, jak radzić sobie w takiej sytuacji, w jaki sposób pokonać stres. Często młodzież, która otrzymuje złe oceny, czuje się niedoceniona, nie potrafi radzić sobie z nauką, psycholog może pokazać młodzieży, w jaki sposób mobilizować się do nauki, w jaki sposób organizować czas. Psychoterapeuta, który pracuje z dziećmi i młodzieżą, powinien umieć znaleźć wspólny język, dowie się czym interesuje się dziecko, wyrazi zainteresowanie.

Istnieje wiele problemów, z którymi pomoże uporać nam się psycholog dla młodzieży Warszawa to miasto, gdzie znajdziemy specjalistów, którzy posiadają doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Terapeuci będą wiedzieli, w jaki sposób sprawić, aby dziecko się otworzyło, poznać przyczynę problemów oraz przeprowadzić skutecznie terapię.