• 27 czerwca, 2022

Przepływowe podgrzewacze wody – dlaczego warto je zainstalować?

Przepływowe podgrzewacze wody pozwalają na ogrzanie dokładnie takiej ilości wody jakiej potrzebujemy! Dzięki temu oszczędzamy energię, a co za tym idzie – pieniądze. Jakie jeszcze zalety mają ogrzewacze przepływowe?

Dostęp do ciepłej wody użytkowej bywa w przypadku niektórych budynków utrudniony. Część z nich może nie mieć dostępu do sieci miejskiej, inne z kolei mogą nie mieć przyłącza gazowego, dzięki któremu mogłyby ogrzać wodę np. za pomocą kotła. Istnieją jeszcze inne sposoby na uzyskanie c.w.u. Nieraz stosuje się elektryczne pojemnościowe podgrzewacze. Nie jest to jednak rozwiązanie ekonomiczne w eksploatacji. Woda magazynowana jest w zbiorniku – bojlerze – i tam utrzymywana jest jego stała temperatura. Generuje to jednak straty. Inaczej jest w przypadku ogrzewaczy przepływowych, dzięki którym oszczędza się nie tylko pieniądze, ale także… miejsce!

Przepływowe ogrzewacze wody – jak działają?

Urządzenia tego rodzaju są niezwykle popularne w Europie. Są też w pełni ekologiczne i bezpieczne dla środowiska naturalnego. Idealnie nadają się do kamienic, a także altanki ogrodowej czy domu jednorodzinnego bez dostępu do sieci publicznej.

Ogrzewacze działają przepływowo co znaczy, że podgrzewają wodę w momencie odkręcenia kranu i wyłączają się po jego zakręceniu. Dzięki temu jesteśmy w stanie optymalnie zarządzać ich pracą. Woda, która nie jest w zbiorniku nie traci ciepła i nie musi być dogrzewana, ponadto montaż blisko punktu poboru wody sprawia, że woda nie stygnie płynąc w rurach, a czas oczekiwania na nią jest minimalny.

Jaki podgrzewacz wody wybrać?

Szeroka oferta ogrzewaczy sprawia, że jego wybór nie jest łatwy. Przede wszystkim warto wybierać urządzenia od sprawdzonych producentów, które charakteryzują się wysokiej jakości, niekorodującymi materiałami, długą gwarancją i wysoką sprawnością. Duży wybór elektrycznych podgrzewaczy znajdziesz na https://dafi.pl/przeplywowe-podgrzewacze-wody-dafi.

Istotna jest także moc urządzenia, od której w dużej mierze zależy właściwe działanie podgrzewacza. Ogrzewacz podumywalkowy o mocy 9 kW czy 11 kW może z powodzeniem ogrzać wodę w dwóch punktach jednocześnie – nie tylko w umywalce, ale także np. pod prysznicem. Warto też pamiętać, że ekonomiczniej jest zamontować ogrzewacze o różnych mocach w kilku punktach poboru wody.

Elektryczny podgrzewacz przepływowy pozwoli Ci zaoszczędzić na kosztach energii i zapewni wysoki komfort użytkowania! Ponadto, nowoczesne wzornictwo, łatwy montaż i prosta konstrukcja sprawiają, że ich popularność niezmiennie rośnie.